ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9635222
*
nr 963 5222
Spegel
Förgylld, höjd: 66 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 18:48:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 17:54:47
1
200 kr
25/5 18:13:50
2
150 kr
25/5 18:13:50
1
200 kr (Budbetjänt)
25/5 18:14:17
2
250 kr
25/5 18:35:13
3
300 kr
25/5 18:36:00
3
350 kr
25/5 18:36:04
4
800 kr
25/5 18:38:17
1
500 kr
25/5 18:38:17
4
600 kr (Budbetjänt)
25/5 18:39:43
3
700 kr
25/5 18:39:43
4
800 kr (Budbetjänt)
25/5 18:41:12
3
Vinnande bud
25/5 18:42:09
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 963 5222
Spegel
Förgylld, höjd: 66 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 17:54:47 | 1 | 200 kr |
| 25/5 18:13:50 | 2 | 150 kr |
| 25/5 18:13:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 25/5 18:14:17 | 2 | 250 kr |
| 25/5 18:35:13 | 3 | 300 kr |
| 25/5 18:36:00 | 3 | 350 kr |
| 25/5 18:36:04 | 4 | 800 kr |
| 25/5 18:38:17 | 1 | 500 kr |
| 25/5 18:38:17 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/5 18:39:43 | 3 | 700 kr |
| 25/5 18:39:43 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 25/5 18:41:12 | 3 | Vinnande bud |
| 25/5 18:42:09 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



